Comarch ERP Optima

Najpopularniejszy w Polsce, zintegrowany system ERP dla średnich i małych firm oraz biur rachunkowych

...

COMARCH ERP OPTIMA

System Comarch ERP Optima usprawnia procesy w obszarach kadrowo-płacowym, księgowym i handlowo-sprzedażowym, ponadto ułatwia zarządzanie relacjami z klientami. Modułowa struktura pozwala dowolnie decydować o tym jakie funkcjonalności programu chcemy wykorzystywać w codziennej pracy. 

Elastyczna struktura systemu, pozwala wraz z rozwojem przedsiębiorstwa uzupełniać funkcje o kolejne odpowiednio dobrane moduły. Poniżej przedstawiamy bogatą modułową funkcjonalność systemu: 

 • Kasa/Bank (moduł zawierający informacje o przepływie środków pieniężnych w firmie, służący analizie wydatków raz wpływów) 
 • Faktury (moduł pozwala przede wszystkim na wstawianie faktur, ale również na fiskalizację sprzedaży, tworzenie rejestru kontrahentów, obsługę transakcji w obcych walutach)
 • Handel ( moduł umożliwia prowadzenie pełnej gospodarki magazynowej oraz wielomagazynowości.  Moduł Handel Plus poszerza możliwości o oznaczanie i wydawanie towarów z różnych partii i dostaw, a także umożliwia wystawianie paragonów i faktur na towary z różnych magazynów),
 • Księga Podatkowa (moduł umożliwiający prostą obsługę księgową poprzez prowadzenie Księgi Przychodów i Rozchodów lub ewidencji ryczałtowej, dający możliwość rozliczenia się z US)
 • Księga Handlowa (moduł, który daje możliwość prowadzenia pełnej księgowości, która jest zautomatyzowana m.in. dzięki schematom księgowym, internetowej wymianie dokumentów np.  deklaracji VAT, plików JPK)
 • Płace i kadry  (moduł,który współpracuje z programem Płatnik, wylicza składki ZUS, tj. przygotowuje deklaracje podatkowe etc)
 • KSeF (wymiana danych z Krajowym Systemem e-Faktur)
 • e-Commerce (sprzedaż w internecie z Comarch e-Sklep, integracja z serwisami aukcyjnymi e-Sale, zdalna obsługa sieci sprzedaży w modelu Business-to-Business)
 • CRM (moduł do zarządzania relacjami z klientami. Umożliwia rejestrację kontaktów, planowanie spotkań, przydzielanie zadań i kontrolę stopnia ich realizacji)
 • Serwis (ten moduł przeznaczony jest dla firm zajmujących się serwisem. Wyposażono go w narzędzia do tworzenia harmonogramów, automatycznego fakturowania, czy prowadzenia bazy sprzętu)
 • Analizy BI (narzędzia analityczne  Business Intelligence i Business Intelligence Point, które w łatwy sposób analizują dane z każdego obszaru prowadzonej działalności) 
 • OCR (Optical Character Recognition , czyli technologia optycznego rozpoznawania tekstu. Za pomocą mechanizmów sztucznej inteligencji rozpoznaje z plików graficznych dane takie jak kwoty, kontrahenci, nr dokumentów i zaczytuje do systemu)
 • E-Pracownik (to rozwiązanie do zarządzania czasem pracy)
 • DMS ( Dokument Management System , czyli automatyzacja procesów biznesowych i obiegu dokumentów)
 • TNA (rejestracja czau pracy)
 • Mobile (mobilne zarządzanie procesami w firmie)

Wszystkie moduły systemu działają w oparciu o jedną bazę danych. Dzięki zastosowaniu pełnej integracji funkcjonalności dane wprowadzone za pośrednictwem jednego z modułów automatycznie są dostępne z poziomu pozostałych używanych w firmie. Eliminuje to konieczność wielokrotnego wpisywania danych. Integracja umożliwia kompletną analizę danych z wszystkich obszarów firmy.

 

W JAKIM MODELU JEST DOSTĘPNA COMARCH ERP OPTIMA?

System Comarch ERP Optima jest dostępny w modelu stacjonarnym oraz w chmurze (model abonamentowy), dzięki czemu użytkownicy mogą kompleksowo zarządzać procesami w firmie przez Internet. Comarch ERP Optima w wersji online to świetne narzędzie do pracy zdalnej. Przeniesienie zarządzanie firmą, księgowości czy rozliczenia kadrowo-płacowe w dowolne miejsce na ziemi znacznie ułatwia prace.

 

KORZYŚCI JAKIE DAJE PROGRAM COMARCH ERP OPTIMA

Decydując się na oprogramowanie Comarch ERP Optima mamy pewność pełnej zgodności systemu z obowiązującymi w kraju przepisami. Kompleksowe, a zarazem proste w obsłudze oprogramowanie wspomaga procesy zarządzania firmą o zróżnicowanym profilu działalności. Zaletą jest również możliwość integracji systemu z wieloma narzędziami zewnętrznymi (np.drukarki czy kasy fiskalne).

 

 

 

Masz więcej pytań? Zadzwoń i umów się prezentację systemu lub skorzystaj z materiałów opublikowanych na stronie producenta Comarch