COMARCH PPK

Kompleksowa obsługa Pracowniczych Planów Kapitałowych

...

PRACOWNICZE PLANY KAPITAŁOWE (PPK)

Pracownicze Plany Kapitałowe to program długoterminowego oszczędzania, w którym do prywatnych oszczędności uczestnika dokłada się jego pracodawca i państwo.

 

Comarch PPK 

Aplikacja Comarch PPK przeznaczona jest do obsługi Pracowniczych Planów Kapitałowych w firmie oraz za pośrednictwem biura rachunkowego. Jest ściśle zintegrowana z modułami kadrowo-płacowymi Comarch ERP HR, ale również współpracuje z systemami kadrowo-płacowymi innych producentów. Może więc działać samodzielnie.


Kluczowymi funkcjonalnościami aplikacji są: możliwość ewidencjonowania danych uczestników PPK, comiesięcznego naliczania i ewidencjonowania składek oraz przesyłania ich do wybranej instytucji finansowej.

 

FUNKCJE APLIKACJI COMARCH PPK

Informacje o pracodawcy i wybranej instytucji finansowej zarządzającej PPK rejestr pracowników prowadzenie ewidencji pracowników integracja z Comarch ERP HR lub import z pliku rejestr deklarowanych procentowych składek członkowskich dla PPK rejestr wystąpień i przystąpień pracowników do PPK naliczanie i ewidencja miesięcznych składek na PPK generowanie plików zgłoszeniowych, wyrejestrowujących, aktualizujących dane dla instytucji finansowych generowanie plików o składkach na PPK dla instytucji finansowych dostęp poprzez API dzięki czemu możliwa jest integracja z innymi systemami HR lub oprogramowaniem kadrowo płacowym Intuicyjne interfejsy aplikacji Comarch PPK.


Jedną z najistotniejszych funkcjonalności aplikacji Comarch PPK jest możliwość wymiany danych z instytucjami finansowymi. Przedsiębiorca posiadający aplikację Comarch PPK może przekazać dane za pośrednictwem plików XML do każdej z instytucji oferujących prowadzenie i zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi.


Comarch podjął ścisłą współpracę z AVIVA Investors Poland TFI, AXA TFI, TFI ALLIANZ Polska oraz Millennium TFI! W ramach tej współpracy, w aplikacji Comarch PPK, takie czynności jak m.in.: zawarcie umowy o zarządzenie, wysyłka deklaracji czy informacji o składkach, odbywać się będzie poprzez bezplikową wymianę danych poprzez API. To rozwiązanie, pozwoli pracodawcom na wygodniejszą, szybszą oraz bezpieczniejszą komunikację z TFI.


Więcej informacji o aplikacji uzyskasz kontaktując się z nami lub odwiedzając dedykowaną stronę firmy Comarch.
 

SPRAWDŹ JAK DZIAŁA APLIKACJI COMARCH PPK!
 

• rejestr pracowników i prowadzenie ewidencji pracowników
• rejestr deklarowanych procentowych składek członkowskich dla PPK
• rejestr wystąpień i przystąpień pracowników do PPK
• naliczanie i ewidencja miesięcznych składek
• generowanie plików zgłoszeniowych, wyrejestrowujących, aktualizujących dane dla instytucji finansowych
• generowanie plików o składkach na PPK dla instytucji finansowych


 

 

 

Masz więcej pytań? Zadzwoń i umów się prezentację systemu lub skorzystań z materiałów opublikowanych na stronie producenta Comarch